Exchange Online’da Her Yere İmza Eşitleme

Microsoft Exchange Online’da yeni özellikler getirmeye ve geliştirmeye devam ediyor. E-Mail sırasında kullandığımız imzalar ile daha profesyonel görünmekteyiz. İmza bilgileri ile kuruluşunuz ve sizin hakkında kısa bilgiler verebilirsiniz.

Kuruluştan gönderilen e-postalarda tek tip ortak e-posta imzaları kullanmamız gerekir. Bir kuruluşta, tüm çalışanların aynı Outlook arabirimini kullanmasına gerek yoktur; bazıları Web için Outlook’u, bazıları ise Outlook masaüstü uygulamalarını kullanabilir. Farklı Outlook arayüzleri için aynı e-posta imzasını manuel olarak ayarlamak sıkıcı olabiliyor. Şimdi, Microsoft bizi bu tür monoton çalışmalardan kurtaran yeni bir güncelleme ile geldi. Outlook imzasının tüm Outlook arayüzleri arasında sync olabiliyor..

NOT: Bu senkronizasyon özelliği şu anda android veya iOS için kullanılamamaktadır.

Eşitleme özelliğinin kullanıma sunulması hala devam etmektedir ve tamamen başlatılmamıştır, bu nedenle çok fazla tenant bu özelliği kullanamamaktadır.

Sync İmza Özelliği:

Yeni Outlook Sync e-posta imzası özelliği, Microsoft 365 veya Outlook.com hesabı olan kullanıcıların Outlook imzalarını farklı cihazları arasında eşitlemelerine olanak tanımaktadır. Aygıtları değiştirdikten sonra imzaların manuel olarak ayarlanmasını önlediği için çok kullanışlıdır. Bu özellik varsayılan olarak etkin gelmektedir. Özelliği devre dışı bırakmak isterseniz,

  • Regedit açıyorsunuz ve HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Setup\ konumuna gitmeniz gerekiyor
  • Sağ tıklatın ve yeni bir DWORD 32 bit değer klasörü oluşturun ve DisableRoamingSignatures olarak adlandırın.
  • DisableRoamingSignatures klasörünü seçin. _value veri kutusunda bir iletişim kutusu görüntülenir ve değeri ‘1’ olarak girin.
  • Kaydetmek için Tamam’ı tıklatın.
  • Değişikliklerin yansıtılması için Microsoft Outlook’u yeniden başlatın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: