Hybrid AD: failed to validate timestamp in computerIdentitydata

Endpoint Manager içinde bileşen olan Microsoft Intune için cihazlarımı otomatik join edecek yapılandırmayı yaparken bir kaç hata ile karşılaştım.

Azure AD Connect uygulamasından “Configure Azure Hybrid AD Join” seçeneğini aktif hale getirdim ve sonrasında “dsregcmd /status” komutunu çalıştırdım ve AzureAD Join kısmının “NO” olarak çıktığını gördüm.

Öncesinde Event Viewer tarafından LOG incelemesi yaptım ve gözüme çarpan bir hata farketmedim 🙁

Daha sonra tekrar “dsregcmd /status” komutunu çalıştırdım ve çıktıyı detaylı incelemeye başladım, gözüme çarpan ilk şey “timestamp” oldu. 🙁

Hata şu şekilde;

failed to validate timestamp in computerIdentitydata

Lab ortamında bulunan sunuclarım ve istemcilerimin saati gerçek dünya saatinden 10 dakika geri olduğunu farkettim. Hatayı çözmeden önce Azure Active Directory üzerinde cihazlarımı görüntüleyebiliyor muyum diye kontrol etmek istedim. Evet, Azure AD ortamında domaine kayıtlı tüm cihazlarımı görebiliyorum fakat hepsi “Pending” modunda.

Tüm cihazlarımın saat bilgisini düzelttikten sonra, Azure AD Connect uygulamasından “Configure Azure Hybrid Ad Join” seçeneğini tekrar çalıştırdım ve cihazlarımın Azure AD’ye sorunsuz kayıt olduklarını gördüm.

Bir Cevap Yazın

%d