Microsoft Intune 03 – 17 September Release

Microsoft, Microsoft Intune için haftalık güncellemelere devam etmektedir, bu yazımızda 03 – 17 Ekim arasında yayınlanan updateleri duyuracağım.

Her  güncellemenin kullanıma sunulması üç güne kadar sürebilir ve aşağıdaki sıra ile yapılmaktadır.

 • 1. Gün: Asya Pasifik (APAC)
 • 2. Gün: Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EMEA)
 • 3. Gün: Kuzey Amerika
 • 4. Gün +: Kamu için Intune

Bazı özellikler birkaç hafta içinde kullanıma sunulabilir ve ilk hafta tüm müşteriler tarafından kullanılamayabilir.

17 Ekim 2022 Haftası

Uygulama yönetimi

Android cihazlarda yönetilen uygulamalar için geliştirilmiş uygulama seçici

Android cihaz kullanıcıları, Intune Şirket Portalı uygulamasında varsayılan uygulama seçimlerini seçebilir, görüntüleyebilir ve kaldırabilir. Şirket Portalı, yönetilen uygulamalar için cihaz kullanıcısının varsayılan seçimlerini güvenli bir şekilde depolar. Kullanıcılar, Varsayılan Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar > Varsayılanları Gör’e giderek Şirket Portalı uygulamasında seçimlerini görüntüleyebilir ve kaldırabilir. Bu özellik, Android MAM SDK’sının bir parçası olan yönetilen uygulamalar için Android özel uygulama seçicisinde yapılan bir geliştirmedir. Varsayılan uygulamaları görüntüleme hakkında daha fazla bilgi için bkz: Varsayılan uygulamaları görüntüleme ve düzenleme.

10 Ekim 2022 Haftası

Cihaz yönetimi

Microsoft Endpoint Manager marka değişikliği

12 Ekim 2022 tarihinden itibaren Microsoft Endpoint Manager adı artık kullanılmayacaktır. İleriye dönük olarak, bulut tabanlı birleşik uç nokta yönetimine Microsoft Intune ve şirket içi yönetime Microsoft Configuration Manager olarak olarak hayata devam edecektir.. Gelişmiş yönetimin kullanıma sunulmasıyla Microsoft Intune, Microsoft’ta uç nokta yönetimi çözümleri için büyüyen ürün ailemizin de adı olacak. Ayrıntılar için uç nokta yönetimi Teknoloji Topluluğu blogundaki resmi duyuruya bakabilirsiniz. Microsoft Endpoint Manager’ı kaldırmak için belge değişiklikleri devam etmektedir.

Windows Şirket Portalı’nda görünen yetkisiz kullanım süresi durumu

Windows Şirket Portalı artık uyumluluk gereksinimlerini karşılamayan ancak yine de verilen yetkisiz kullanım süresi içinde olan cihazları hesaba katmak için bir yetkisiz kullanım süresi durumu görüntüler. Kullanıcılara, uyumlu olmaları gereken tarih ve nasıl uyumlu olacaklarına ilişkin yönergeler gösterilir. Kullanıcılar cihazlarını belirtilen tarihe kadar güncellemezse cihaz durumları uyumsuz olarak değişir. Yetkisiz kullanım sürelerini ayarlama hakkında daha fazla bilgi için Uyumluluk ilkelerini uyumsuzluk eylemleriyle yapılandırma ve Cihaz ayrıntılarından erişimi denetleme bölümlerine bakın.

Microsoft Intune’da kullanılabilen Linux cihaz yönetimi

Microsoft Intune artık Ubuntu Desktop 22.04 veya 20.04 LTS çalıştıran cihazlar için Linux cihaz yönetimini desteklemektedir. Intune yöneticilerinin Microsoft Endpoint Manager Yönetim Merkezi’nde Linux kaydını etkinleştirmek için herhangi bir şey yapması gerekmez. Linux kullanıcıları, desteklenen Linux cihazlarını kendi başlarına kaydedebilir ve şirket kaynaklarına çevrimiçi erişmek için Microsoft Edge tarayıcısını kullanabilir.

Yönetim merkezinde şunları yapabilirsiniz:

 • Microsoft Edge’de koşullu erişim ilkelerini zorunlu kılın.
 • Aşağıdakilerle ilgili kuralları içeren bir Linux cihaz uyumluluk ilkesi oluşturun:
  • İzin verilen dağıtımlar
  • Özel uyumluluk
  • Cihaz şifreleme
  • Parola politikası
 • Bulma için POSIX şikayet kabuğu betiklerini ve kullanmak istediğiniz özel ayarları tanımlamak için JSON dosyalarını kullanarak özel uyumluluk ayarları uygulayın.

03 Ekim 2022 Haftası

Cihaz Güvenliği

Uzaktan yardım’da, uyumsuzluk uyarı bildirimine bir bağlantı eklenmiştir Cihaz uyumluluk bilgilerini görüntüleyin ve bir yardımcının cihazın Microsoft Endpoint Manager’da neden uyumlu olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmesine olanak tanır.

Daha fazla bilgi için şuraya gidin:

Şunun için geçerlidir: Windows 10/11

Bir Cevap Yazın

%d