Move for Database Was Suppressed Because Too Many Moves Have Happened Recently

Ortamınızda bulunan DAG yapısında çalışan Exchange Server‘da bazen (Test, Bakım, Update vb.) databaseler üzerinde aktif/pasif geçişleri yapmamız gerekebilir.

3.taşımadan sonra geçiş işlemi yaparken Active Manager bir uyarı verir, verdiği bu uyarı aslında ortamınızda bulunan Exchange Serverda bulunan bir sorundan dolayı değil, Active Manager’ın çalışma yapısından kaynaklıdır. Uyarı aşağıdaki gibidir;

Error:
DB01-DAG
An Active Manager operation failed. Error: The database action failed. Error: Move for database ‘DB01-DAG’ was suppressed because too many moves have happened recently. 3 moves have happened within 01:00:00. [Database: DB01-DAG Server: EXC.contoso.com]

Exchange Server tasarımı gereği bu uyarı ile karşılaşabilirsiniz, bir Exchange Server database üzerinde 3 kere aktif/pasif geçişi yaparsanız Active Manager geçişi yasaklayacaktır. Bu veritabanlarının sunucular arasında sık sık geçiş yapmasını önlemek için oluşturulmuş bir kontrol hizmeti olarak tanımlanmaktadır.

Veritabanı geçişi yapmak için bir süre bekleyebilirsiniz yada Exchange Management Shell üzerinden “SkipMoveSuppressionChecks” parametresini kullanabilirsiniz. Tam komut aşağıdaki gibidir.

Move-ActiveMailboxDatabase -Identity "DB01-DAG" -SkipMoveSuppressionChecks -ActivateOnServer "EXC.contoso.com"
SkipMoveSuppressionChecks Parametresi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: