Outlook: Mail, Takvim, Kişiler ve Diğer Modüller Tasarımı Değişti

Microsoft outlook uygulamalarının konumunu değiştireceğini çok uzun süre önce duyurmuştu. Mevcut takvim, kişiler ve diğer modüller alt taraftan sol konuma taşındı ve görünüm modern bir yüze kavuştu. Aslında bu olay kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamakta.

Çünkü alışılmış bir düzenden başka bir tasarıma geçmek kullanıcıların hoşuna gitmemektedir ki, Sol tarafta olan bir bar ekran üzerinde gereksiz yer kaplamaktadır.

Microsoft ise bu güncelleştirme ile, uygulamalar arasında geçiş yapmak için Outlook, Teams ve Office.com genelinde tutarlı bir deneyim sağladığını ve daha fazla uygulamanın Outlook ile tümleştirilmesi için kullanıcı arabiriminde yer açacağını düşünmekte. Yammer, Bookings, Word, Excel ve PowerPoint gibi popüler uygulamaları Outlook’tan ayrılmadan kolayca başlatabilirsiniz. Ayrıca, tercih ettiğiniz uygulamaları sabitlemek için üzerine sağ tıklayarak hangi uygulamaları göreceğinizi özelleştirebiliyorsunuz. (Taskbarın konumunuda özelleştirmeyi kullanıcılara bırakmaları gerekmektedir.)

Outlook ekibi bunun büyük bir kullanıcı deneyimi değişikliği olduğunu ve Posta, Takvim vb. için yeni konuma alışmanın zaman alacağını duyurdu. Bu yeni deneyim önceki gezinti deneyiminin yerini aldığından ve yeni işlevler eklediğinden, eski gezinti deneyimine dönmek için kullanılabilecek bir seçenek bulunmamakta.

Bir Cevap Yazın

%d