Teams Out Of Office Nasıl Ayarlanır

Microsoft Teams, Office 365’te iletişim için en yaygın kullanılan araçlardan biri haline geldi. Aslında Covid-19 ile Home Office çalışma modeline geçildiği günden belli bu tarz uygulamalar çok fazla büyümeye başladı. Microsoft Teams bu süre boyunca çok gelişti ve gelişmeye devam ediyor.

Eskiden, yapmamız gereken bazı işler olduğunda ve müsait olmadığımızda durumumuz hakkında ilgili yere manuel bilgilendirme yapmamız gerekiyordu.

Microsoft Teams bu işlemler için alternatifim olmaya başladı. Teams üzerinde Out of Office iletileri ayarlayabilmekteyiz. Bize Teams ile ulaşmaya çalışan kişiye otomatik olarak belirlediğimiz Out of Office iletisini görebiliyor.

Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, Microsoft Teams‘de ofis durumunu nasıl ayarlayabileceğinizi öğrenelim.

Aslında konuya girmeden önce Out of Office için şu ayrıntıyı belirtmekte fayda var.

Outlook Out of Office iletilerini görüntüleyebiliyor. Outlook’tan Out of Office ilgili bilgiler Microsoft Teams kullanıcı profiline otomatik doldurulmaktadır.

Outlook tarafından otomatik olarak doldurulan Out of Office iletisinden hariç olarak bu işlemi Teams penceresi üzerinden de yapabilmekteyiz.

Bunun için Teams uygulamamızı açıyoruz.

Daha sonra sağ üst köşede bulunan profilimize tıklıyoruz ve durum iletisini ayarla diyoruz.

Zamanla iş yeri dışında (Out Of Office) butonuna tıklıyoruz.

Otomatik yanıtları etkinleştir seçeneği etkin hale getiriyoruz. İş yeri dışında iletisi yazan kısma bırakmak istediğimiz otomatik yanıtı yazıyoruz.

Bu işlemi sadece kişilerinize gönderebilirken ayrıca tüm dış gönderenlere de otomatik olarak iletebilmektesiniz.

Yalnızca bir süre boyunca yanıt gönder seçeneği işaretlediğiniz zaman, Başlangıç ve bitiş tarihlerini seçebiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

%d