vExpert Applications Open – 2021/2

Merhaba, VMware vExpert 2021 yılı 2. başvuruları 7 Haziran günü açılıyor.

VMware vExpert Başvuru Takvimi Şu Şekilde;

 • Başvuruların Açılması: 7 Haziran 2021
 • Başvurular Kapanması: 9 Temmuz 2021
 • Başvuru Sonuçları: 13 Ağustos 2021

VMware vExpert Nedir?

VMware Logo – vExpert Logo

VMware vExpert programını 2009 yılında başlattı. Şirketin ürünleri hakkında gönüllü topluluk paylaşımı yapan, teknik bilgi veren kişilere verdiği fahri bir ünvan. Aslında VMware vExpert programı, Microsoft Most Valuable Professional ve Citrix Technology Professional Programlarına benziyor ve VMware bu program sayesinde gönüllü teknik ortaklarını tanıyor.

I Love VMware” :))

 • Evangelist Path
 • Customer Path,VMware
 • Partner Path

Evangelist Path : blogcular, yazarlar, uygulama üreticileri ve VMware Technology Network forumlarına katkıda bulunanlar için verilmektedir.

Customer Path: Şirketlerinde VMware ürünlerinin kullanımını teşvik eden veya VMUG ( VMware Kullanıcı Grubuna ) yardımcı olmak ya da bir konferansta konuşmacı olarak vmware ürünlerinden bahseden kişilere bu ünvan verilmektedir.

VMware Partner Path: Akreditasyon ve sertifika almış çalışanlar (iş ortağı şirketlerin) ve teknik yeterliliklerini paylaşarak diğer VMware kullanıcılarına yardımcı olan kişilere vexpert ünvanı verilmektedir.

Nasıl vExpert Olunur?

Bu benim ilk vExpert ünvanım. Başvurumu Kasım 2020 başvurularında gerçekleştirdim ve Şubat 2021 yılında bir akşam VMware tarafından gönderilen mail ile öğrendim. Evet o mail sonrası vExpert olduğumu öğrendim. 🙂

Harika ürünler ve çözümlerle çalışmanın en güzel yanlarından biri sadece teknoloji değil, aynı zamanda ilgili insanlardır. Aslında insanlar herhangi bir şirketin, çözümün ve ürünün en değerli varlığıdır.

Birçoğumuz VMware ürünlerini günlük olarak kullandığımız, teknolojiyi evangelize ettiği ve şirketin kendisinin ayırt edici özelliği olan yeniliği sevdiğimiz için, VMware topluluğundaki insanlar onun en değerli varlığıdır. Birçoğunuz vExpert programını duymuş veya duymamış olabilirsiniz. Eğer VMware ürünlerini kullanıyorsanız ve teknik bilgi paylaşımı yapıyorsanız VMware vExpert başvurusu yapmayı unutmayın.

ESXi 5.0 döneminin ilk günlerinden beri VMware ürünleriyle çalışıyorum ve portföyü tamamlayan diğer birçok harika yardımcı ürünleri ile birlikte bu ürünün evrimini görmek harika.

VMware vExpert, birçok kişi tarafından düşünülmüş olabileceğinin aksine, teknik bir sertifika değildir. Düzenli olarak yapabileceğiniz etkinlikleriniz, zamanınız ve mentorluklarınızla yönetim kurulu genelinde yaptığınız topluluk katkılarını tanıyan bir programdır.

Yukarıdakilerin hepsinde topluma çabalarınız için tanınmanız için bir fırsat sağlar. Çoğumuz sırtımızı sıvazlamak veya tanınmak için bu işte olmasak da, yaptığımız işten zevk alıyoruz, vExpert programı çabalarınızda tanınmak için harika bir yol sağlıyor.

vExpert programına genel bakış şu şekilde;

https://vexpert.vmware.com

The VMware vExpert program is VMware’s global evangelism and advocacy program. The program is designed to put VMware’s marketing resources towards your advocacy efforts. Promotion of your articles, exposure at our global events, co-op advertising, traffic analysis, and early access to beta programs and VMware’s roadmap. The awards are for individuals, not companies, and last for one year. Employees of both customers and partners can receive the awards. In the application, we consider various community activities from the previous year as well as the current year’s (only for 2nd half applications) activities in determining who gets awards. We look to see that not only were you active but are still active in the path you chose to apply for.

Eğer vExpert programına başvurmak için vExpert Pro’lardan destek alabilirsiniz.

vExpert Global Listesine ulaşmak için: vExpert Application Portal (vmware.com)

vExpert Türkiye Listesine ulaşmak için: vExpert Application Portal (vmware.com)

vExpert Pro Listesine ulaşmak için: vExpert Application Portal (vmware.com)

vExpert Program Avantajları

vExpert statüsünü almanın sağladığı büyük avantajlar nelerdir?

 • Özel vExpert #Slack kanalına davet
 • vExpert sertifikası CEO tarafından imzalanmıştır.
 • Topluluklarla ilgili özel forumlara giriş sağlama.
 • vExpert logosunu kartlarda, web sitesinde vb. kullanım izni
 • Ağ vb. için özel bir dizine erişim.
 • Çeşitli VMware ortaklarından özel hediyeler. ( Ben bu sene Cohesity ekibi tarafından bir ödül aldım.)
 • VMware iş ortaklarının yanı sıra NFR’ler ile özel web seminerleri.
 • Özel betalara erişim (beta ekipleri tarafından kabul edilmeye tabidir).
 • Ev laboratuvarı / bulut sağlayıcıları için çoğu ürün için 365 günlük lisanslara erişim.
 • VMworld öncesi blog yazarı brifingimiz aracılığıyla özel lansman öncesi brifingler (ürün ekipleri tarafından kabule tabidir)
 • vSphere ve diğer bazı ürünler için blogger erken erişim programı.
 • Genel bir vExpert çevrimiçi dizininde yer alma.
 • Sosyal kanallarınız için incelenmiş VMware ve Sanallaştırma içeriğine erişim.
 • Hem VMworld ABD hem de VMworld Europe etkinliklerinde yıllık vExpert partileri.
 • Hem VMworld US hem de VMworld EU’da vExpert olarak tanımlama.

Alt programlar

vExpert olmanın bir başka büyük yararı alt programlar. Bunlar vSAN, NSX, EUC, VMware Cloud ve diğerleri gibi katkıda bulunabileceğiniz belirli ürünler veya disiplinlerdir.

vExpert için başvurun

Bu harika bir program! Sizi sanallaştırma topluluğunun diğer büyük üyeleriyle iletişime geçen ve VMware çözümlerini evangelize etmeye ve zorlu sorunları çözmeye yardımcı olmaya genel bir katkının parçası olmaya izin veren başarılardan biridir.

Bu kesinlikle herkesin topluma katkıda bulunuyorsa çaba göstermesini tavsiye ettiğim bir şey. İlk kez seçilmeseniz bile, programa maruz kalmak ve gönderiminizi nasıl geliştirebileceğinizi görmek, şüphesiz bir dahaki sefere tanıma ulaşmanıza ve tanıma ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

vExpert için buradan başvurun:

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: