Windows 11 Sızıntısından Sonra Windows 11 SE Sızdırıldı.

Microsoft, 24 Haziran tarihinde Windows 11 işletim sistemini tanıtacak. Burada bir Windows 11 SE sürümü de olacak gibi duruyor. Bazı kaynaklar Windows 11 sızıntısından sonra Windows 11 SE işletim sistemini de sızdırdı. Windows 11 SE Kurumsal kullanıma uygun şekilde hazırlanmış bir versiyon olabilir.

Windows 11 ile ilgili tüm detaylara hakim olamamıştık ki şimdi bir de ‘Windows 11 SE‘ ortaya çıktı. Windows 10 Cloud Edition‘ın halefi olarak karşımıza çıkması muhtemel Windows 11 SE, Microsoft’un kurumsal müşterileri için geliştirdiği ‘kısıtlı’ bir işletim sistemi gibi duruyor.

Windows 11 Pro‘dan Windows 11 SE‘ye yükseltme yapılamamakta.

Sigma isimli bir Twitter kullanıcısı Windows 11 SE için ekran görüntüleri paylaştı. Paylaşılan ekran görüntülerinde Standart Windows 11 işletim sistemine göre bir çok özellik kısıtlı olarak geliyor. Sadece Microsoft hesabı ile giriş yapabildiğimiz bir sistem olarak yayınlanacağı duyuruldu. Microsoft hesabı ile giriş yaptıktan sonra yerel bir kullanıcı oluşturabilirsiniz. Windows SE işletim sisteminde Microsoft Store engellenmiş olarak gözüküyor. Microsoft Store erişimi için Admin yada IT Yöneticisinin onayının alınması gerekiyor.

Windows 11 SE üzerinde Win32 uygulamaları çalışabiliyor, şu an için widget’lar çalışmıyor ve görev çubuğundaki düğmelere bastığınızda herhangi bir işlev çalışmıyor. Windows ayarlar kısmında ise bir çok özelliğin kaldırıldığı yayınlanan bilgiler arasında.

Bir Cevap Yazın

%d